Autor Wątek: OFE za czy przeciw?  (Przeczytany 690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marek216

• serwis elektroniki
  • Administrator
  • Full Member
  • Reputacja: 0
    • Serwis elektroniki
OFE za czy przeciw?
« dnia: 04 Styczeń 2014, 08:19 »
  • Publikuj
  • Osobiście jestem przeciw po tym jak sam przejechałem się na polisie założonej dla córki.
    Po 10 latach wartość polisy zbliżona była do dokonywanych wpłat ( ok 2000 zł rocznie ) :!:  >:(
    Obiecywano cuda i kosmiczne zyski, wysokie oprocentowanie.
    Mały druczek "zysk do xx%" - magiczny unik od odpowiedzialności i braku zysków. Nie ma minimum. Jak z transferem na umowach o szybki internet.
    Człowiek był młody i głupi - teraz jestem mądrzejszy.
    Od tego czasu wszelkie tego typu inwestycje mnie nie przekonują.

Dla jasności ZUS to narodowa skarbonka z której swoich pieniędzy nie wyciągniemy - ale skoro mam  kogoś wspierać przymusowo, to niech to będzie budżet Państwa, a nie prywatne kieszenie.

Ciekawe wyliczenie usera kedaison49

Jeżeli z twojej składki emerytalnej ZUS przekazał do OFE w ubiegłym roku 100zł to OFE pobrało sobie 3,50zł prowizji, więc zainwestowało tylko 96,50zł, jeżeli w ciągu roku wypracowało Ci 5% zysku od tych 96,50 to przybyło Ci 4,82zł razem masz, więc 96,50 + 4,82=101,32zł, Ale ty zainwestowałeś w Twoją przyszłą emeryturę nie 96,50 tylko 100,00zł a po roku masz na koncie w OFE 101,32 zł. To ile procent masz z Twojej inwestycji emerytalnej w OFE? A w latach 1999 - 2004 OFE pobierało Ci z każdych 100 zł 10% prowizji, czyli do inwestowania zapisywano Ci 90 złotych, jeżeli przez 4 lata wypracowywano stopę zwrotu po około 8% to z tych 90,00 złotych rocznie Ci przybywało, po 7,20zł, więc np. po 4 latach z procentu składanego masz przyrost wartości jednostek z 90 złotych do 122,44zł, więc z 100 złotych wpłaconych do OFE uzyskujesz po 4 latach gdyby równo, co roku było 8% przyrostu wartości jednostki 122,44% masz, więc za 4 lata przyrost o 22,44%
    A popatrz gdybyś te 100 złotych wpłacił do banku na lokatę 4 letnią oprocentowaną tylko na 5% wtedy, gdy nie było jeszcze podatku Belki to miałbyś na koncie 121,55zł. Aby więc uzyskać wynik lepszy niż OFE wystarczyłoby Ci 5,5% oprocentowania rocznego lokaty wieloletniej lub obligacji państwowych kupowanych bezpośrednio od państwa a miałbyś 123,88zł na koncie. Dlaczego wiec państwo nie pożycza pieniędzy wprost od obywateli, aby nam je zwracać w postaci wypłaty emerytury a pożycza od zagranicznych firm, którym oddaje za sowite prowizje nasze pieniądze zabrane nam pod prawnym przymusem? ?? Kto ile na takim stanowieniu prawa prywatnie zarobił ????

Artykuł do którego jako komentarz kedaison49 napisał komentarz oraz inne komentarze pod linkiem
    Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj
    « Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2014, 08:24 wysłana przez marek216 »
    Serwis elektroniki: nawigacje, tablety, laptopy, gsm, foto, Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj
    Części i narzędzia Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj
    Urządzenia FeniksTech : Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj