Autor Wątek: Obciążenia pracy  (Przeczytany 389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marek216

 • serwis elektroniki
 • Administrator
 • Full Member
 • *****
 • Wiadomości: 239
 • Reputacja: 0
  • Serwis elektroniki
Obciążenia pracy
« dnia: 31 Maj 2016, 18:33 »
 • Publikuj
 • Ile Państwo zabiera z Twojej pracy ??? Jak Jest z obciążeniami pracy. Napiszmy jakjest.eu

  Wyobraźmy sobie taką sytuację; duży sklep handlowy (Market SA) potrzebuje pana Józka do układania towarów na półkach w związku ze świątecznym ruchem. Zwraca się do Agencji Pracy o przysłanie na miesiąc p. Józka.
  Na potrzeby tej ilustracji zakładamy że Agencja robi to charytatywnie (nie bierze żadnych pieniędzy) aby pomóc p. Józkowi. Zawiera z p. Józkiem (Pracownik) umowę o pracę.
  Mija miesiąc, był dobry dla klienta (Market SA) więc godzi się on na zapłacenie faktury w wysokości 4920 zł (dużo) za usługi p. Józka (Pracownik).
  I teraz się zaczyna…
  W kwocie 4920 zł Agencja Pracy musi naliczyć, pobrać i odprowadzić 23% Vat – 920 zł, następnie odprowadzić ZUS od wypłaty p. Józka (Pracownik) , którego na skutek zamierzonych działań Państwa nie widać na liście płac – 686 zł .
  Ok, p. Józek dostaje listę płac na 3314 zł BRUTTO, ale…
  Jak wszyscy wiedzą, pracodawca (Agencja Pracy) musi naliczyć, pobrać i odprowadzić składki na ubezpieczenie społeczne (ZUS), oraz zaliczkę na podatek dochodowy (w tym wyliczeniu przyjąłem sytuację najbardziej korzystną dla Pracownika – najniższe podatki) – całe 939 zł.
  Nareszcie… P. Józek (Pracownik) otrzymuje pieniądze które na które ciężko zapracował… 2375 zł.
  Widzisz drogi Czytelniku ?? Za pracę p. Józka zapłacono 4920 zł, a On otrzymał 2375 zł …
  To mniej niż połowa….
  Niestety to nie koniec…
  Po opodatkowaniu i pobraniu z pracy p. Józka 2545 zł (z kwoty 4920 zł) , Państwo które zapewnia naszemu p. Józkowi bezpłatne szkolnictwo, leczenie, wysoką emeryturę (za górami, za lasami..), opodatkowuje powtórnie wszystkie wydawane w Polsce przez p. Józka pieniądze – 2375 zł – podatkiem VAT, a czasami jeszcze podatkiem akcyzowym.
  W przypadku gdy p. Józek wydaje wszystkie pieniądze na swoje utrzymanie, płaci efektywnie prawie 20% podatku VAT, który w momencie zakupu musi zostać naliczony, pobrany i odprowadzony przez sklep/firmę w której p. Józek dokonuje zakupów… To kolejne 475 zł.
  Jeżeli p. Józek kupiłby za całą swoją wypłatę węgiel (święta to i zima), to Państwo wzbogaca się o prawie 35% wydanej kwoty – ok. 830 zł, a w przypadku paliwa, ok 50% - ok 1190 zł.
  Podsumujmy.
  Nasz ciężko pracujący p. Józek (lub pani Marysia), otrzymał efektywnie 1900 zł z pracy która klienta który Go zatrudnił kosztowała 4920 zł. Pracę i dochód p. Józka Państwo obłożyło przymusowymi daninami, podatkami w kwocie 3020 … Chyba że p. Józek nie wyda ani grosza (nie wiem jak będzie żył), to wtedy Państwo zabierze z Jego pracy „tylko” 2545 zł.
  Kto naprawdę wyzyskuje pracowników ???
  Pracodawcy ? – W tym przypadku pracodawca, nie tylko nic nie zarobił, ale wręcz stracił – poświęcił swój czas, materiały biurowe (za takie działanie zostanie ukarany przez Urząd Skarbowy – gdyż miał naliczyć dochód, a w przeciwnym wypadku zwrócić Vat ze zużytych materiałów biurowych i opłat za rozmowy telefoniczne)…
  Klient ? – Przecież zgodził się zapłacić niebagatelną kwotę prawie 5000 zł za pracę p. Józka….
  A może Państwo – Politycy , którzy spowodowali że praca p. Józka jest dla klienta tak droga ???
  Zabrać ponad 3000 zł z 5000 zł zarobionych swoją pracą , nie wiem czy jakikolwiek pracodawca zarabia tyle na swoim pracowniku….
  Drogi pracowniku, to nie pracodawca Cię wyzyskuje i nazwijmy to wprost – okrada, to Państwo Polskie, na czele ze swoimi politykami, którzy działają rzekomo w Twoim interesie… zabierając prawie 60 procent generowanych przez Ciebie przychodów…
  Chcesz to zmienić ???
  Idź na wybory.
  PS. Może za chwilę ktoś zarzuci że podatek VAT nie jest od wynagrodzeń.
  To prawda, ale żeby je zapłacić trzeba mieć dochód przynajmniej w wysokości tego wynagrodzenia, a od tego dochodu trzeba odprowadzić VAT w kwocie z której nic odliczyć nie można.
  Jedyną sytuacją aby nie zapłacić tego podatku w tym przypadku, jest niezatrudnianie pracownika.
  Kopiowanie dozwolone wyłącznie z podaniem źródła - Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj
  Serwis elektroniki: nawigacje, tablety, laptopy, gsm, foto, Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj
  Części i narzędzia Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj
  Urządzenia FeniksTech : Musisz być zalogowany, aby zobaczyć ten link. Zarejestruj się lub Zaloguj